Soru ve Cevaplar

Soru :
Çatı mantolamasında malzemenize ne kadar garanti veriyorsunuz.teşekkür ederim.
Dr. Thermocoat
Ürünlerimizin garantisi 5 yıldır.

Soru :
Bodrum  için mantolama kalınlığı ne olmalıdır?
Dr. Thermocoat
Bodrum TS 825 e göre 1.ısı bölgesindedir.Duvar tipinize göre uygulama kalınlığı seçilmelidir.Bodrumda bulunan iki bayimizle temas kurabilirsiniz.

Soru :
Nazillide oturuyorum.içten ısı yalıtımı yaptırmak istiyorum.kaç santim kalınlıkta yaptırmalıyım ayrıca yalıtımın üzerine alçı yapabilir miyim.?
Dr. Thermocoat
Aydın ili ve sizin bulunduğunuz Nazilli ilçemiz,TS 825 uygulamalarına göre 1. ısı bölgesinde bulunmaktadır.Binanızın oturum halinde olup olmadığı konusunda bilgiye ihtiyacımız var.Eğer imkanınız varsa,dış cepheden 2 cm.,içeriden de 1,5 cm. uygulama yapmanız halinde istenilen ısıl konforu elde edersizin.İçeriye yaptırdığınız iç sıvamızın üstünde kendi imalatımız saten formunda ThermoCoat - İç İNCE ürünümüz bulunmaktadır.Üzerine istediğiniz boya uygulamasını yapabilirsiniz.

Soru :
Binamıza mantolama yaptırmak istiyoruz ,piyasada kullanılan mantolama ürünlerine nazaran bu sıvanın ısı geçirgenliği,sağladığı yalıtım genel değerler baz alındığında daha mı iyi? bu sıvayı sadece uygulama kolaylığı olduğu için mi tercih etmeliyiz? önemli faktörler,maaliyet,garanti,ısı değeri.teşekkürler.
Dr. Thermocoat
Yalıtım malzemeleri arasında daha iyi daha kötü şeklinde bir yorum doğru olmaz.Şunu söylemek doğru olur;hangi malzemeler TS 825 de vardır hangisi yoktur.ThermoCoat Ekolojik Yalıtım Sıvası TS 825 e göre Binalarda Isı Yönetmeliğinde tanımlanmış ürün çeşitliliği ile yurt içi ve yurt dışında var olan bir markadır.Bununla birlikte Bayındırlık ve İskan Bakanlığı 2009 yılı Yapı İşleri Fiyat Listesinde (Poz No:27.562/3) başlığı ile yer almaktadır.Uygulama kalınlığı sizin duvar tipinize göre TS 825 de yer alan ısı değerlerine göre tesbit edilmektedir.Maliyeti bayilerimizin inşaatlarda yaptığı keşifler neticesinde oluşmaktadır.Ürünümüz diğer yalıtım malzemelerine göre daha pratik uygulanabilmektedir.İşçilik maliyetlerini en az seviyeye indirgemektedir.Ekolojik olması sebebiyle insan sağlığı ile barışık bir malzemedir.Yoğunluğu düşük olduğu için binanıza fazla yük bindirmeyecektir.Ürün garantimiz 5 yıldır.

Soru :
Bu malzemeyi bina içinde zemine de uygulama şansımız varmı? kalınlık ne kadar olacak?küçük depremlerden dolayı yüzeylerde oluşan çatlaklar için garanti veriyor musunuz? çatılarda yüzeye membran kaplama yaptıktan sonra yalıtım malzemesini kullanabilir miyiz?teşekkür ederim.
Dr. Thermocoat
ThermoCoat Yalıtım Sıvaları ürün çeşitlerimiz içerisinde bulunan TCZ-500 yatay tüm zeminlerde kullanılabilen;ısı-su-ses ve yangın dayanımı özellikleri olan bir malzemedir Kalınlık 1-8 cm arasında uygulanabilir.Depremden dolayı oluşabilecek hasarların binanızda ne boyutta bir zarar verebileceği belli olmadığı için böyle bir garanti söz konusu değildir.Kapalı çatılarda ise yine bizim TCS-500 malzememizle 1,5-3 cm arasında bir şap uygulaması yapabilirsiniz.Şayet çatınız açık çatı ise yapılan TCS-500 uygulamasının üstüne kaplama malzemesi gelmelidir.(seramik,v.b.)Ayrıca membrana ihtiyaç yoktur.

Soru :
özellikle kuzeye bakan yatak odası başta olmak üzere evimi içten ısı yalıtım yapmak istiyorum. evim yeni ve ilk kışı duvarlar küf yapıyor.ne yapabilirim
Dr. Thermocoat
Eviniz yeni olduğu için duvarlarınız ilk defa ısıyla karşılaştığından reaksiyon göstermesi normaldir.Hatta bu 1-2 yıl daha devam edebilir.Bununla birlikte içerideki iç ısı yüksek olduğu için yalıtımsız duvarlarınızın dışarıdan gelen soğuk hava ile temasında yoğuşma yaşanıyor olabilir.Sağlıklı ve ısı konforu bir konut olabilmesi için mutlaka yalıtım yapılması gerekmektedir.Bu konuda bir talebiniz olursa bize bulunduğunuz il ve iletişim bilgilerinizi ulaştırırsanız size yardımcı olmak isteriz.

Soru :
denizlide oturmaktayım yeni aldığım dubleks daire icin ısı yalıtım için araştırma yapmaktayım ürüne kara veremiyorum strafor termocaat termojet hangisi benim için uygun yardımcı olur musunuz
Dr. Thermocoat
Ürünlerimiz TS 825 yönetmeliğinde yer alan bir malzemedir.Aynı zamanda diğer ürünlerde olmayan özelliği canlı yaşam ile uyum gösteren ekolojik özelliğidir.İçinde hiçbir kimyasalın bulunmadığı tamamen doğal madenlerle Türkiye de Türk sermayesi ile üretilmektedir.Isı-su-ses yalıtımı ile birlikte A1 yanmaz belgesine sahip bir üründür.

Soru :
2 cm kalınlığında uygulanan thermocoat sıva ile ortalama olarak yüzde kaç tasarruf edilebilir. Bu konudaki garantiniz nedir.
Dr. Thermocoat
ThermoCoat Ekolojik Yalıtım Sıvası uygulamaları TS 825 Yönetmeliği ve ısı bölgelerinin özelliklerine göre hesaplanarak yapılmaktadır.Elde edebileceğiniz tasarrufu önceki yıllarda ödediğiniz ısı harcamalarını karşılaştırarak değerlendirebilirsiniz.Ürün garantimiz 5 yıldır

Soru :
Ankara ilinde 25 yıllık yığma binaya ısı yalıtımı için kaç cm kalınlık atılmalıdır ve 1torba kaç m2 kaplar
Dr. Thermocoat
Ankara ısı bölgesi özelliğine göre; 2-2,5 cm kalınlığında bir uygulama yeterli olacaktır.Uygulama öncesi eski yüzeyin boyasının kazınması ve yüzeyde şayet var ise, çatlak,dökülmeye yüz tutmuş sıvaların dökülmesi gerekmektedir.

Soru :
Isı izolasyonu malzemelerinde ısı geçirgenlik katsayısı değeri < 0,065 W/mK’dır. Thermocoat da ise iç yalıtım malemesinde 0,074 dışta 0,064 yani sınırda, bu durumda yalıtım başarısı nedir
Dr. Thermocoat
Isı izolasyon malzemelerinde ısı geçirgenlik kat sayısı, malzeme türüne göre değişmektedir.< 0,065 w/m2.k değeri tüm malzemeler için geçerli bir sayı değildir.ThermoCoat Ekolojik Yalıtım Sıvası İç ve Manto ürünlerinin ısı geçirgenlik kat sayısı 0,055 w/m2.k dır.Bu değer üzerinden uygulandığı duvarın türüne göre ısı bölgesinin özelliğine göre uygun kalınlıkta uygulanarak o bölge için yeterli ısı değerine ulaşılır.

Soru :
Sayın yetkili,karamanın ayrancı ilçesinde ikamet ediyorum. Ürünü dairemin içinden tavana ve iç duvara uygulamak istiyorum.
Dr. Thermocoat
Daire tavanına uygulama yapacaksanız tavandaki mevcut alçı,kireç ve boya yüzeyin ince sıva yüzeyine kadar kazınıp temizlenmesi gerekiyor.Thermofix ürünümüzü mercan rulo ile yüzeyde pürüzlü bir doku oluşacak şekilde kıvamlı bir şekilde uygulayın.48 saatlik kuruma süresinin sonunda; kalınlığı 0,5 cm yi geçmeyecek şekilde ThermoCoat-İç malzemesini çeilk mala ile perdahlı olacak şekilde uygulayınız.tavanınız 24 saatlik bir kuruma süresinin sonunda boya uygulamaya hazır hale gelecektir.

Soru :
Bu malzemeyi, bodrumda mantolama yapabilmek için,önce zemine ,bir müddet sonra duvara uygulamamız gerekiyor.Bu geçen süre içerisinde ayrı ayrı uygulanan bu malzemeyi nasıl kaynaştırırız?Ayrıca bu malzemenin elastikiyet durumu nedir? Teşekkü r ederim.
Dr. Thermocoat
ThermoCoat ürünlerinin tümü çimento bazlı ürünler olduğu için malzemeler arasında kaynaşma sorunu olmayacaktır.ThermoCoat ürünleri sıva harcı formatında olup, tam kuruması bittiğinde sert bir yüzey elde edeceksiniz.bununla birlikte içindeki madenlerden dolayı aynı zamanda 3,16 N/mm² basınç mukavemetine, 12,4 kgf/cm² eğilmede çekme mukavemetine sahiptir.

Soru :
Thermocoat malzemesinin ısı yalıtım değeri klasik sistemlere göre nasıldır.
Dr. Thermocoat
Isı yalıtım değerleri ölçülebilen ve test edilebilen değerlerdir.ThermoCoat yalıtım sıvalarının ürün grubu da, TS 825 de yer bulmuş yalıtım sıva harcıdır.Diğer malzemelerin ısı yalıtım değeri ile sadece rakamsal olarak fark gösterir

Soru :
Thermocoat ın dış cepe ve çatı izalosyonuda kullanım ömrü nekadardır, kaç yıl garanti veriyorsunuz.
Dr. Thermocoat
Thermocoat ekolojik yalıtım sıvası,sıva formunda ve tamamen dogal malzemelerden üretildiği için duvarınız ayakta durduğu müddetçe ürünümüzde performans göstermeye devam edecektir.garanti süresi ise 5 yıldır.

Soru :
İyi günler diliyorum.Kütahya da yaptırdığım 2 katlı bina için tuğla üzerine thermocoat uygulanabilirmi? evet ise kalınlık ne olmalı? sıvanın ömrü ne kadardır? ısı yalıtımı ne kadar olur? Kütahya soğuk bir il.
Dr. Thermocoat
Thermocoat Ekolojik Yalıtım Sıvası;tuğla,gazbeton ,izotuğla,kaba-ince sıva ve tüm brüt beton yüzeylere mükemmel yapışır.Kütahya ili 3. ısı bölgesi olduğu için;duvar kalınlığına bağlı olarak 2-3 cm. arasında bir uygulama yapılmalıdır.Bu şekilde yapılan bir uygulama ile ısı-su-ses ve yangın yalıtımını sağlayacaksınız.Ürünümüz tamamen doğal taşların oluşturduğu bir birleşim olduğu için;çok uzun yıllar güvenle bu konforu yaşayacaksınız.